1 Aralık 2009 Salı

Kocaman'a sınırsız yetki!


Kocaman'a sınırsız yetki!
Fenerbahçe’de üst üste alınan yenilgilerden sonra Başkan Aziz Yıldırım, sınırsız yetki ile donattığı Sportif Direktör Aykut Kocaman’dan, başta Christoph Daum olmak üzere tüm takıma müdahale etmesini istedi.

Fenerbahçe Yönetimi, son iki yenilgi nedeniyle sarsıntı yaşayan futbol takımının Sportif Direktör Aykut Kocaman tarafından yapılacak müdahale ile ayağa kalkmasını kararlaştırdı.

Önce Beşiktaş, ardından Kasımpaşa karşısında ortaya konan kötü futbol ve alınan iki mağlubiyet bardağı taşırırken, bugüne kadar Samandıra’da olup bitenlere karışmayan Başkan Aziz Yıldırım yeniden düğmeye bastı.

Başkan Yıldırım, tüm yetkilerini verdiği Kocaman’dan artık kolları sıvamasını, Teknik Direktör Daum ve futbolcularla görüşüp durumu düzeltmesini istedi.

Buna göre Sportif Direktör Aykut Kocaman, hem Teknik Direktör Daum’u, hem de kaptanlar başta olmak üzere tüm oyuncuları sorgulayıp, kötü gidişe dur demek için çalışmaya başlayacak.

Kocaman, gerekli önlemleri almak ve uygulamak için sınırsız yetkiye bürünürken, Alman hocanın vereceği rapor doğrultusunda, futbolculara cezalar da verebilecek.

Arkasında duracaklar

Sezon başında yeni kurulan sportif direktörlük görevine getirilen Aykut Kocaman, özellikle geri planda kalmayı yeğliyor, Daum ve oyuncularının işine karışmıyor, organizasyon ve transfer işlerine bakıyordu. Rakiplerle puan farkının hızla erimesi sonrası Kocaman’ın daha aktif bir rol oynaması gerektiği görüşünde birleşen yöneticilerin, alınacak her kararın arkasında duracakları öğrenildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder